Нове видання «Кемету», однієї з найкращих стратегічних ігор з механікою контролю територій. Ця версія гри може похвалитися доробленими правилами й поліпшеним оформленням, більш продуманим ігровим полем і збільшеними мініатюрами. Гра стала значно різноманітнішою завдяки більшій кількості плиток могутності (додалися чорні / оніксові плитки), новим істотам і найманцям, новим жетонам тощо.
Квінтесенція контролю територій
Філігранна бойова стратегія з механікою контролю територій. Це одна з найкрасивіших ігор, мініатюри й оформлення заслуговують найвищих похвал. Мало яка гра може зрівнятися за глибиною й витонченістю тактичного інструментарію. Учасникам здебільшого доведеться воювати. Розвиток, безсумнівно, дасть свої плоди згодом, але іноді все можуть перекреслити вдалі маневри супротивників на ранніх стадіях.
Піраміди в місті
Єгипетські міжусобиці кояться на мальовничому пустельному полі. Поле двостороннє. Залежно від числа учасників використовуються різні конфігурації поля. Гравці вибирають богів, яких вони представлятимуть - Анубіса, Гора, Бастет, Ваджет або Собека, беруть планшети й компоненти відповідних кольорів. У районах вибраних міст вони розміщують перші рівні пірамід (не більше 2 рівнів в одному районі) і війська (по 5 воїнів у двох районах).
Очки слави
Щоб перемогти в грі, треба здобути 9 очок слави. Учасники гри здобувають постійні очки слави за перемоги в битвах, за контроль храмів і святилища богів у фазу ночі та за купівлю певних плиток могутності. Тимчасові очки даються за контрольовані храми й піраміди 4-го рівня. Якщо на початку свого ходу гравець має 9 постійних і/або тимчасових очок слави, він відразу ж стає переможцем.
День і ніч
Ігровий раунд ділиться на дві фази - дня і ночі. Удень гравці розігрують жетони дій. Уночі вони жертвують воїнів у святилищі / храмах заради отримання очок слави / молитви, отримують очки слави за контроль над храмами, отримують очки молитви і карти допомоги богів. Потім вони встановлюють нову черговість ходів за порядком зростання кількості набраних очок слави.
Виконання дій
Спочатку гравці мають по п`ять жетонів дій. Їх може стати більше, якщо пощастить роздобути золоті або срібні жетони. За порядком ходу гравці розміщують свої жетони на вільних комірках, зображених на планшетах пірамід, і відразу виконують дії:
Битви
Гравці вибирають по дві карти битви, залишають одну, а другу скидають. Під вибрану карту можна підкласти скільки завгодно карт допомоги богів. Противники відкривають карти одночасно. Спочатку вони підраховують свою бойову силу, додаючи воїнів у війську і значення сили на карті. Бойову силу також можуть підвищити істоти-монстри, плитки могутності й карти допомоги богів.
Найсильніший гравець перемагає. Потім війська зазнають невідворотних втрат і звичайних втрат за вирахуванням сумарного значення оборони. Внаслідок цього переможець може взагалі втратити військо, а той, хто програв, маючи більш численну армію, буде змушений відступити або відкликати своїх воїнів у запас заради очок молитви. Щоб отримати постійне бойове очко, у переможця повинен залишитися принаймні один воїн. До того ж переможець мав бути нападником. А втім, деякі плитки могутності дозволяють отримувати переможні очки і оборонцю, якщо він переможе.
Видавець: Geekach
Мова: Українська, Російська
Учасників: 2-5
Час проведення: 90+ хв
Вік: 14+