З небесних просторів на тебе дивиться Космоспрут! Використовуй силу чудернацьких артефактів, аби збагнути природу космічного головоногого. Доведи свою першість серед служителів Великого Чорнильника, здійснивши ритуал виклику Космоспрута!
Це динамічна й різноманітна гра з механікою побудови карткового рушія, в якій учасники будуть мандрувати просторами космосу, аби по одному мацаку проводити позаземне божество до свого світу, використовуючи потужні ефекти реліквій, священних писань, сузір’їв та галюцинацій.
Особливості гри
Побудова маршруту в Чорнильному вимірі. Поле для гри «Космоспрут» складається з плиток у формі різноманітних візерунків, що змінюють стратегію переміщення Чорнильного бога між локаціями. Локація, на якій Космоспрут зупиниться у ваш хід, принесе певні бонуси згідно із зображеними на плитці символами, тож вміло мандруйте космосом, щоб зібрати якомога більше необхідних вам карт і ресурсів.
Створення карткового рушія. У грі є чотири види карт, кожен з яких не тільки має свої умови розіграшу, але й свої правила взаємодії: сузір`я вимагають зібрати на них комбінацію з жетонів певних ресурсів, релікти мають постійні ефекти, що спрацьовують за виконання певних умов, манускрипти додають знижки до вартості певних ефектів та карт, а примари мають одноразовий потужний ефект.
Різномаїття можливостей. Комбінуйте ефекти карт із бонусами плиток, складайте поле в інакший від попередньої партії спосіб та додавайте для нього плитки порталів, щоб урізноманітнити побудову маршрутів, та виконуйте новий ритуал для виклику Космоспрута. Ви також можете прискорити, полегшити або ускладнити гру, чи додати до партії портали, щоб розділити Чорнильний вимір - всі додаткові можливості гри описано у правилах.
Кооперативний та соло режими. Правила гри також містять умови залучення до партії «Приватного детектива» - неігрового персонажа, якого має випередити один гравець чи команда учасників.
Перебіг гри
Щоб перемогти, ви маєте раніше за решту учасників зібрати вісім мацаків Великого Чорнильника, які можна здобути завдяки ефектам карт.
У свій хід гравець має:
Перемістити фігурку Космоспрут й отримати бонус плитки, на якій він зупиниться. Перший крок є безплатним, та за кожен додатковий крок доведеться скинути 1 жетон ресурсу, але ефекти на плитках того варті!
Зіграти карту, оплативши її вартість. Кожна карта вимагає свого типу ресурсу, що відповідає її кольору.
Всього у грі чотири види ресурсів та чотири види карт:
Мансукрипти (чорні, потребують чорнил).Мають постійні ефекти після розіграшу - надають знижку на відповідну кількість ресурсів. Деякі карти манускриптів також мають ефект «Поглинання», що є одноразовим й діє відразу після розігрування карти: скиньте з ряду усі карти манускриптів та реліктів та перемістіть Космоспрута на відповідну кількість кроків, отримуючи винагороду кожної плитки.
Релікти (жовті, потребують монет). Мають постійні ефекти з умовою активації, й зазвичай приносять додаткові ресурси. Наприклад, релікт «Древня астролябія» приноситиме вам три зірки щоразу як ви отримуєте мацак.
Примари (червоні, потребують чуток). Мають миттєві ефекти, й відразу після застосування властивості зіграних карт примар їх необхідно відправити до скиду. Карти примар із символом блискавки можна зіграти разом з іншою картою цього ж ходу, якщо тільки вам вистачить ресурсів.
Сузір`я (турого кольору, потребують зірок). Карта лежатиме у вашій ігровій зоні, доки ви не зберете на ній необхідну кількість зображених ресурсів. Відразу потому карта надасть вам мацак та миттєвий потужний ефект, а потім піде до скиду.
Скинути жетони ресурсів до ліміту: водночас на початку ходу ви мусите мати щонайбільше 8 жетонів кожного з чотирьох видів. А проте, якщо наприкінці ходу ви маєте щонайменше 13 ресурсів одного виду (чорнила, монети, чутки або зірки), ви відразу можете отримати один із жетонів Забороненого знання, що надаватимуть вам знижку на розігрування карт відповідного кольору.
Крім того, перший гравець, що отримав мацак Космоспрута, може вибрати й взяти собі одну з чотирьох карт першого контакту, що мають вартість "0" - ви можете безплатно розіграти таку карту у свій хід. Наступний після нього гравець, що отримає мацак, вибиратиме вже з трьох карт, ще наступний - з двох тощо.